Białe Lwy Gdańsk zakończyły sezon 2020

Na ćwierćfinałowym meczu zakończył się dla gdańskiej drużyny sezon futbolu amerykańskiego LFA9. W Poznaniu ulegli tamtejszej Armii 48:18.

Pierwotnie Białe Lwy miały od marca br. startować w LFA2, ale w związku z pandemią ta klasa rozgrywek nie wystartowała. Część drużyn zrezygnowała, a te, które zostały, podjęły decyzję o graniu w systemie turniejowym w dziewięcioosobowych składach. W rozgrywkach LFA9 wzięło udział 15 drużyn z całej Polski. Gdańszczanie rozegrali sześć spotkań w trakcie trzech turniejów. 5 września w Olsztynie zmierzyli się z AZS UWM Wenglorz Lakers Olsztyn (14-33) i Angels Toruń (30-6), 20 września w Koszalinie z Armadą Szczecin (8:12) i Barbarians Koszalin (40:0). Tydzień później na Gdańskim Stadionie Lekkoatletyki i Rugby podejmowali Angels Toruń (42:0) i Barbarian Koszalin (45:0). Sezon zasadniczy zakończyli bilansem 4-2 i awansowali do dalszych rozgrywek.

- Zaczynając przygotowania do sezonu 2020, zarząd i sztab trenerski za cel postawili sobie awans do fazy play-off. Wtedy nikt nie spodziewał się pandemii i tego, że sezon zostanie przesunięty na jesień. Od rozpoczęcia przygotowań we wrześniu 2019 do pierwszego meczu minął równo rok. Mimo tak długiego okresu udało nam się utrzymać skupienie i dobrą atmosferę w drużynie. Sezon regularny ukończyliśmy z bilansem 4-2, co dało nam 5. miejsce na 15 startujących ekip i zamierzony awans do fazy pucharowej - mówi Lev Davydovsky, prezes Białych Lwów Gdańsk

W fazie pucharowej znalazło się 8 najlepszych zespołów z Polski. Zawodnicy z Gdańska zajmując 5. pozycję mogli się pochwalić największa liczbą zdobytych punktów w fazie zasadniczej. Niestety, w rozgrywanym 17 października ćwierćfinale nie sprostali Armii Poznań i zakończyli sezon rozgrywkowy.

Gdański zespół rywalizację rozpoczął od turnieju w Olsztynie. Białe Lwy najpierw pokonały Angels Toruń 30:6 a następnie uległy Lakers Olsztyn 14:33.

- Determinacja zespołu była duża i było to widać na początku meczu. Niestety Armia okazała się mocniejsza. Mimo tego ten sezon możemy uznać za udany. Teraz zasłużony odpoczynek. Pod koniec listopada ma się odbyć spotkanie Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce i wtedy będziemy wiedzieli, jak będą wyglądały rozgrywki w przyszłym roku - dodaje Lev Davydovsky.

© 2020 - Rafał Tarasiuk - All Rights Reserved