Czas pokaże co przyniesie naszej drużynie nowy 2021 rok. Tymczasem zobaczcie co o mijającym sezonie myślą:

Lev Davydovsky – Prezes Zarządu

„Zaczynając we wrześniu 2019 roku przygotowania do sezonu 2020, nie mieliśmy pojęcia, że będą one trwały aż 12 miesięcy. Zakładaliśmy start rozgrywek w kwietniu ale ze względu na wirusa wszystko się przeciągnęło w czasie. Było dużo niepewności, czy sezon się odbędzie i jak będzie się rozwijać pandemia. Na szczęście udało się nam utrzymać skupienie, motywację i energię na treningach. Wynikiem naszej pracy było miejsce w fazie playoff. Sezon 2020 uważam za udany.”

Kamila Kiryło – Wiceprezes Zarządu

„Minął kolejny rok. Rok, który był w rywalizacji sportowej inny niż poprzedni. Jednak zamiłowanie do futbolu amerykańskiego nie zmieniło naszego zaangażowania do tego żeby stać się lepszą drużyną. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i mimo przeciwności są gotowi na rywalizację w 2021 roku.”

Olga Hertel- Wiceprezes Zarządu

„Kolejny sezon za nami. Moim zdaniem bardzo udany. Pandemia pokazała, że nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i być przygotowani. Mimo to, zarówno organizacyjnie jak i sportowo daliśmy radę. Duża w tym zasługa wszystkich tych, którzy nas nie zostawili i nadal wspierają. Dzięki naszym sponsorom i partnerom /Rotor, Leroy Merlin, Miasto Gdańsk, Nata, Strong Schab Fitness/ mogliśmy wziąć udział w rozgrywkach 2020. Wszystkim tym którzy nam pomogli należą się ogromne podziękowania, bo w tych trudnych czasach wspieranie sportu nie jest łatwe. A my awansując do fazy play off udowodniliśmy, że współpraca z nami przynosi efekty. Z każdym kolejnym rokiem rozwijamy się. Pod koniec 2020 roku wystartował program juniorski. Sztab trenerski wzmocnił Dariusz Ankiewicz. Dołącza do nas coraz więcej zainteresowanych tym sportem młodych ludzi. To pokazuje nam, że warto robić kolejne kroki w rozbudowę klubu. W sezon 2021 wchodzimy jeszcze bardziej zdeterminowani do walki. Pasji do futbolu nam nie zabraknie!”

Mike Ricci - Trener Główny

„Po pierwsze, jestem wdzięczny, że mieliśmy sezon. Wiele lig w całej Europie nie mogło grać z powodu naszej obecnej sytuacji, więc z szerszej perspektywy jestem bardzo szczęśliwy, że nasi chłopcy mieli szansę wystąpić na boisku. Moim zdaniem byliśmy lepszym zespołem niż nasze wyniki. Najlepszą częścią roku była integracja tak wielu nowych graczy z rodziną Białych Lwów. Nowi zawodnicy wnieśli pasję, doświadczenie i szacunek, dzięki czemu nasz program jest jeszcze lepszy. Zagraliśmy w play off’ach- wielka rzecz. W 2021 naszym celem jest faza pucharowa i zdobycie medali.”

Wojciech Jasiński- Koordynator Defensywy

„Miniony rok był eksperymentalny, wirus zmienił oblicze ligi oraz przygotowań do niej. Nasz skład w tym sezonie można porównać do mieszanki wybuchowej. Było połączenie doświadczenia zawodników, którzy przez lata stanowili o sile i obliczu futbolu w Polsce oraz młodej krwi żądnej rywalizacji i sukcesu. Niestety nie udało się nam sięgnąć po ostateczną wygraną, ale wiem, że to tylko opóźniony zapłon. Jestem pewien, że w nadchodzącym roku bogatsi o doświadczenia zaskoczymy. Rozwijamy nie tylko skład, ale również sztab szkoleniowy co może tylko zaowocować sukcesami.”

Huber Chudy – Kapitan

„Białe Lwy to klub który ma potencjał. Jest w nim dużo młodych zawodników, którzy chcą się uczyć i być coraz lepsi. Poprzedni sezon pokazał, że w przyszłości ten klub może coś znaczyć na polskich boiskach. Potrzeba tylko czasu i dalszej pracy. Mam już za sobą wiele lat gry i dawno nie spotkałem klubu, który naprawdę dba i pomaga każdemu zawodnikowi. Oczywiście sporo nam brakuje do najlepszych, ale wierzę że jeszcze kilka lat i będziemy z nimi rywalizować.”

Jakub Klimkiewicz – Kapitan

„Rok 2020 był na pewno dziwnym rokiem. Mimo wielu problemów spowodowanych pandemia udało się rozegrać sezon. Wejście do fazy play-off można uznać za wypełnienie planu minimum, a także coś co zmotywuje nas do cięższej pracy w tym roku.”

Paweł Ejdys – Kapitan

„Dla mnie sezon 2020 był bardzo udany. Head Coach obdarzył mnie zaufaniem i mianował kapitanem. Było to dla mnie niemałym zaskoczeniem, ale też przyniosło mi dużo radości. Ten sezon był dla mnie pierwszym startem po przerwie od futbolu, a także pierwszym w Białych Lwach. Decyzja o powierzeniu mi roli kapitana, pokazuje, że trener Mike Ricci nie boi się dawać szansy nowym zawodnikom. To wspaniałe uczucie wybiegać z kolegami z drużyny na boisko, a później wygrywać (trochę mniej przegrywać 😃). Mamy naprawdę kilku ciekawych graczy w drużynie i jeśli uda nam się ich zatrzymać, a do tego dodać kolejne wzmocnienia to kto wie czy w przyszłym sezonie nie czekają nas jeszcze lepsze wyniki. W przedsezonowych rankingach rozstawiano nas na samym końcu stawki, a później udało się awansować do play offów co uważam za olbrzymi sukces. Myślę, że w sezonie 2021 play-offy to dla nas cel minimum. Moim zdaniem potrzebujemy jako drużyna zbudować głębię na niektórych pozycjach, szczególnie na tej na której gram czyli w offensive line. Z własnym postępów jestem w miarę zadowolony. Jest jeszcze mnóstwo rzeczy nad którymi będę pracował, ale doświadczenie zebrane w meczach w trakcie zeszłego sezonu jest nieocenione. I jeszcze słowem podsumowania, fajnie było grać w Gdańsku przed własną publicznością, w końcu udało się pokazać rodzinie co to są te "amerykańskie futbole" na żywo 😃.”

Konrad Stępień – Kapitan

„Ten rok był bardzo intensywny i obfitował w wiele zmian, powrót do starej formuły rozgrywek, zmiana na pozycji rozgrywającego, pandemia, dużo nowych zawodników i niepewność do samego końca. Jako drużyna jednak wyszliśmy z tego zwycięską ręką, pokazaliśmy, że możemy się mierzyć z drużynami które rok temu grały jeszcze z najlepszymi. Jako kapitan nie mogę się doczekać sezonu 2021, dużo świeżej krwi, dobrze zapowiadających się rookies i zmiany w sztabie trenerskim, czas pokaże ale jestem pewny, że następny rok będzie rokiem Białych Lwów.”

© 2020 - Rafał Tarasiuk - All Rights Reserved